Sheriff iarăși pierde puncte
Sport 28 mai 2018, 13:56 | 1757

Sheriff a pierdut puncte în Divizia Națională a doua etapă la rând. De această dată, campioana obținut remiză cu Speranța.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 0-0, iar Milsami s-a apropiat la 3 puncte de lider, după ce a învins Petrocubul cu scorul de 2-1. Oaspeții au condus pe durata întregului meci după golul din minutul 7 al lui Taras. Gazdele au întors rezultatul după ce Alexandru Antoniuc a semnat dubla în ultimele 10 minute. Sfântul Gheorghe a învins pe Zimbru cu 1-0 prin golul lui Maxim, iar Zaria a remizat cu Dinamo-Auto, 1-1. Clasamentul este condus în continuare de Sheriff, care totalizează 20 de puncte, după care urmează, în ordine, Milsami (17 puncte), Petrocub – (11 puncte), Dinamo-Auto şi Sfântul Gheorghe (ambele câte 10 puncte), Speranţa - 9 puncte, Zimbru şi Zaria câte 8 puncte.