Sheriff, învingătoare în derby
Sport 7 mai 2018, 13:27 | 1290

Sheriff a câștigat un nou derby cu Zimbru. Primele victorii în acest campionat pentru Sfântul Gheorghe și Speranța.

Sheriff a trecut de Zimbru cu scorul de 3-1. Kulusic a deschis scorul pentru gazde, iar Starâș a dublat avantajul dublă ce a marcat în proprie poartă. Pozo a redus din diferență, iar Rodrigues a închis tabela. După primele 6 etape, ”viespile” au deja 6 puncte avans față de a doua clasată, Milsami. Orheienii au fost învinși de Speranța cu 1-0. Bolun a fost marcatorul unicului gol. Dinamo-Auto a urcat pe locul 3, după victoria cu Petrocub, scor 3-0. Boiciuc, Rebenja și Bejan au adus victoria pentru tiraspoleni. Într-un al meci, Sfântul Gheorghe a trecut de Zaria cu 1-0. Calugher a înscris în minutul 3 al prelungirilor. Este de menționat că doar 4 puncte dispart echipa de pe locul 3 și cea de pe locul 8.