Înfrângere pentru Barca în Cupă
Sport 24 ianuarie 2019, 14:20 | 1328

Barcelona a fost învinsă de Sevilla, în partida tur din sferturile Cupei Spaniei. Andaluzii s-au impus cu 2-0, la meciul de debut al lui Kevin-Prince Boateng pentru gruparea catalană.

Fără Lionel Messi, Luis Suarez sau Philippe Coutinho în atac, Barcelona a avut mari probleme, iar Sevilla a deschis scorul în repriza secundă. Ernesto Valverde i-a trimis imediat pe teren pe Suarez și Coutinho, dar tot gazdele au marcat. Ben Yedder a majorat scorul cu un sfert de oră înainte de final. Francezul a ținut să îi dedice golul lui Emiliano Sala, jucătorul care se afla în avionul dispărut de pe radar. S-a terminat 2-0 pentru Sevilla, care are șanse mari de calificare în semifinale, înaintea returului de pe Camp Nou, ce se va disputa pe 30 ianuarie.