Rezultate proaste pentru moldoveni
Sport 13 iulie 2018, 13:33 | 1680

Evoluții proaste pentru echipele moldovenești în primul tur preliminar al Europa League. Petrocub a remizat pe teren propriu, iar Milsami și Zaria au suferit înfrângeri.

Petrocub a remizat cu Osijek pe stadionul Zimbru, 1-1. Oaspeții au deschis scorul prin Maric în minutul 52, iar Vlad Ambros a restabilit egalitatea 14 minute mai târziu. Milsami a pierdut la Orhei cu Slovan, 2-4. Oaspeții au condus la pauză cu 0-3. În partea a doua au punctat doar gazdele. Bugaiov și Surdu au redus din diferență, iar Crăciun a înscris în proprie poartă și a stabilit scorul final. Zaria a fost aproape să scoată un egal fără goluri în Polonia. Gurnik a înscris golul victoriei în minutul 87. Returul acestor partide va avea loc joia viitoare.