Al 2-a egal consecutiv pentru PSG
Sport 6 decembrie 2018, 14:00 | 1227

PSG bifează al doilea semieșec în actuala ediție de Ligue 1. Echipa pregătită de Tuchel a remizat în deplasare cu Strasbourg, 1-1.

PSG a dominat autoritar partida, însă campioana Franței a înscris doar o dată, abia în minutul 71. Reușita i-a aparținut lui Edinson Cavani, care a marcat din penalty. De partea cealaltă, Lala a deschis scorul în minutul 41. Neymar a fost marele absent din tabăra oaspeților, care suferă o accidentare ușoară. Astfel, PSG a bifat al doilea egal din actuala stagiune, în 16 etape, asta după ce runda precedentă a remizat cu Bordeaux, 2-2. PSG este în continuare lider autoritar în Franța, cu 44 de puncte, urmat de Lille, cu 30 de puncte, Montpellier, cu 29 și Lyon cu 28.