Egal în El Clasico
Sport 7 februarie 2019, 13:43 | 1141

Barcelona și Real Madrid au remizat în partida tur din semifinalele Cupei Spaniei, scor 1-1.

Cu Messi pe banca de rezerve, Barcelona s-a văzut condusă în El Clasico după şase minute. ”Galacticii” au pedepsit apărarea ”extratereştrilor” la o combinaţie perfectă între Benzema şi Lucas Vasquez. Mijlocaşul spaniol s-a aflat la finalizare. Barcelona s-a trezit după lovitura primită, iar Rakitic a fost la un pas de egalare. Suarez l-a scos apoi în evidenţă pe Navas. Până să intre pe teren, Messi a trăit la intensitate maximă toată fazele. Argentinianul l-a schimbat pe Coutinho în minutul 63, după ce colegii săi reuşiseră să egaleze. A fost primul gol al lui Malcom în El Clasico. Realul a fost la un pas să dea lovitura pe final. Bale nu a profitat de greşeala lui Ter Stegen. S-a terminat 1-1, iar finalista Cupei Spaniei se va decide în returul de pe Bernanbeu, pe 27 februarie.