Barca rămâne neînvinsă în campionat
Sport 18 aprilie 2018, 14:26 | 1917

Barcelona rămâne neînvinsă în campionat: A remizat cu Celta, 2-2, deşi a jucat pe final în 10 oameni.

Cu gândul la finala Cupei Spaniei, de sâmbătă, Barcelona a început fără Suarez şi Messi meciul de la Vigo. Deschiderea scorului a venit în minutul 36 - Ousmane Dembélé a semnat un golazo, însă la vestiare s-a intrat la egalitate: Jonny Castro a făcut 1-1. Valverde a mutat în minutul 60 - i-a trimis pe teren pe Messi şi Sergi Roberto, iar golul a venit imediat.

Paco Alcácer a făcut 2-1 pentru Barcelona. Oaspeţii au terminat meciul în zece - abia intrat, Sergi Roberto a faultat ca ultim apărător. Celta a profitat şi a egalat în minutul 82, prin Iago Aspas. Barcelona rămâne neînvinsă în actuala ediţie de campionat, cu 5 meciuri rămase de jucat.