O nouă înfrângere pentru Real
Sport 18 februarie 2019, 16:20 | 1191

Girona a reuşit una dintre cele mai mari surprize ale acestei ierni. Condusă la pauză de Real Madrid, gruparea catalană a câştigat cu 2-1 pe Santiago Bernabeu.

Girona venea după 13 meciuri fără victorie. Mai mult, micuța echipă catalană a reuşit pentru prima oară în istorie să învingă Real Madrid! Nimic nu prevedea dezastrul. Casemiro a deschis scorul în minutul 25 şi totul părea sub control. După pauză, jocul s-a schimbat total. Girona a avut o dublă ocazie. Apoi, Ramos a făcut henţ în careu şi Stuani a transformat penalty-ul. Oaspeţii au avut şi o bară, iar în minutul 71 Portu a întors rezultatul. Real a terminat meciul în 10 oameni, după eliminarea lui Ramos, din minutul 90. Trupa lui Solari a suferit a treia înfrângere acasă din acest sezon și a rămas la 9 puncte în spatele liderului Barcelona.