Juve învinge și fără Ronaldo
Sport 3 aprilie 2019, 14:43 | 1546

Juventus se descurcă fără Cristiano Ronaldo! A trecut cu 2-0 de Cagliari, iar puştiul Moise Kean a marcat din nou.

Bonucci a deschis scorul, după un corner executat de Bernardeschi. Kean a ratat două mari ocazii şi a punctat pentru 2-0, în minutul 85. Pentru Kean a fost a 4-a reuşită în acest sezon de Serie A. Pe Juventus o aşteaptă sâmbătă derby-ul cu AC Milan. Ultima, a uitat să mai câştige. Trupa lui Gatusso a remizat acasă cu Udinese, 1-1. AC Milan a bifat al treilea meci consecutiv fără victorie. Omul de gol al rossonerilor, Krzysztof Piatek, a lovit din nou chiar înainte de pauză şi a ajuns la nouă goluri în toate competiţiile în cele două luni petrecute la Milan. Udinese a egalat în repriza secundă după un contraatac pornit din propriul careu şi finalizat de Kevin Lasagna.