Real, aproape de un dezastru
Sport 10 mai 2018, 15:06 | 4400

FC Barcelona, campioana Spaniei, și Real Madrid au disputat aseară restanțele care au contat pentru etapa a 34-a. Dacă gruparea blaugrana a oferit un nou recital și s-a distrat cu cei de la Villarreal, pe care i-au învins cu 5-1, în schimb, Real Madrid a suferit teribil la Sevilla.

Fără 9 titulari, Real Madrid a făcut figurație pe ”Ramon Sanchez Pizjuan. Casilla a scos de două ori mingea din poartă, în primele 45 de minute, atunci când Ben Yedder și Layun au marcat pentru andaluzi. Zdruncinați, ”galacticii” au ieșit de la cabine, după pauză, mult mai montați. Aceștia puteau reduce din diferență prin Sergio Ramos, care a ratat de la 11 metri. Cum un necaz nu vine niciodată de unul singur, același Ramos și-a ”completat” seara cu un autogol. Madrilenii au punctat de două ori pe final de meci și au evitat rușinea. Barcelona s-a distrat cu Villarreal, de care a dispus cu scorul de 5-1.