Rezultate surpriză în Divizia Naţională. Dacia şi Sheriff au reuşit doar remize cu Speranţa, respectiv Zaria. Victorie la limită pentru Milsami.

Dacia a remizat cu Speranţa scor 1-1. Gavrilenko a deschis scorul în minutul 65, dar peste 2 minute Drăgan a egalat pentru oaspeţi. Acelaşi rezultat s-a consemnat şi în partida Zaria - Sheriff. Boghiu a înscris pentru bălţeni, în timp ce pentru viespe a punctat Savic. Petrocub a trecut în deplasare de Saxan cu 1-0 graţie golului marcat de Taras. În fine, Milsami a dispus cu emoţii de Dinamo-Auto, scor 2-1. Bud a înscris golul victoriei în minutul 38. În clasament conduce Zimbru, care este la egalitate de puncte 19 cu Dacia. Sheriff este pe 3 cu 17 puncte.