Real și Liverpool, în sferturi
Sport 7 martie 2018, 21:45 | 1598

Real Madrid și Liverpool sunt primele două echipe calificate în sferturile Ligii Campionilor. Real a câştigat şi returul de la Paris (2-1), după 3-1 în prima manșă de pe Bernabeu, calificându-se la pas în sferturile de finală din UEFA Champions League.

Fără Neymar, PSG a suferit în atac, a și rămas în 10 oameni după eliminarea lui Verratti, sperând la calificarea în sferturile UCL doar după golul lui Cavani, care a egalat pentru gazde, după ce Ronaldo, deschisese scorul. Casemiro a lămurit definitiv lucrurile în minutul 80. Liverpool a fost cu gândul la marele derby cu Manchester United și nu a mai forțat în returul cu Porto, după ce se impusese clar în Portugalia, 5-0. 0-0 a fost rezultatul din retur.