Luptă pentru locurile care duc în Ligă
Sport 4 februarie 2019, 15:40 | 1103

Roma a terminat la egalitate derby-ul rundei din Italia cu Milan, scor 1-1. Cele două rivale rămân despărțite de un punct în clasament.

Achiziţiile iernii au conlucrat pentru Milan la primul gol al derby-ului de la Roma. Paqueta l-a servit pe polonezul Piatek pentru primul gol al meciului. În primul minut al părţii secunde, Roma a restabilit egalitatea prin Zaniolo. Ambele echipe puteau da lovitura pe final. Pellegrini a nimerit bara în minutul 81, iar Laxalt l-a pus la încercare pe Olsen în ultimul minut al timpului regulamentar. Inter a pierdut surprinzător pe teren propriu cu Bologna, 0-1, dar rămâne pe ultima treaptă a podiumului. Echipa lui Artur Ioniță, Cagliari, joacă în această seară pe teren propriu cu Atalanta.