City, singurul lider din Anglia
Sport 5 noiembrie 2018, 15:30 | 1137

Manchester City a făcut poate cel mai bun meci al ei din acest sezon, impunându-se de o manieră categorică, scor 6-1, contra codaşei Southampton.

Băieţii lui Pep au început perfect, după 18 minute tabela indicând un spectaculos 3-0. Hoedt (autogol), Aguero şi David Silva au marcat. Ings a redus din handicap, dintr-un penalty, însă s-a intrat la pauză cu un avans de trei goluri pentru cetăţeni: Sterling a marcat, după o pasă a lui Aguero. Scenariul s-a repetat în minutul 67, când fostul jucător al lui Liverpool a punctat din nou. Scorul final a fost stabilit de Sane, în prelungiri, după un assist al lui Sterling. După 11 etape, City are 29 de puncte, cu două mai mult decât Chelsea şi Liverpool.