Trei lideri în Anglia
Sport 8 octombrie 2018, 14:17 | 1241

Liverpool - Manchester City a fost unul dintre cele mai așteptate meciuri din acest week-end, dar partida nu s-a ridicat la nivelul dorit de fani. Duelul s-a terminat la egalitate, 0-0.

Niciun meci din Premier League din acest sezon nu a avut mai puține șuturi spre poartă în prima repriză decât disputa de pe Anfield Road. În duelurile Newcastle - Arsenal și Huddersfield - Cardiff s-au tras tot 3 șuturi. Mahrez a ratat un penalty, în minutul 86, și astfel șansa de a obține un rezultat uriaș în lupta pentru supremația din Premier League. În acest moment, 3 echipe se află la egalitate de puncte (20), pe podiumul campionatului englez. Chelsea a recuperat două puncte față de cele două echipe. Echipa lui Sarri s-a impus în deplasarea de pe terenul lui Southampton cu un categoric 3-0.