Roma, egala lui Inter
Sport 3 decembrie 2018, 16:10 | 1137

Roma și Inter au remizat în derby-ul etapei a 14-a din Italia. Echipa lui Artur Ioniță a obținut o remiză importantă în deplasare cu Frosinone.

Keita Balde a deschis scorul pentru oaspeți, iar Under a egalat în minutul 51 din pasa lui Cristante. 15 minute s-au bucurat capitolinii de egalare. Icardi, nemarcat în careu, şi-a readus echipa în avantaj în minutul 66, dar nici bucuria interiştilor nu a durat mult. Brozovic a făcut henţ în careu, iar Roma a primit penalty după consultarea arbitrajului video. Kolarov a transformat lovitura de la 11 metri și a stabilit scorul final, 2-2. Cagliari, cu Ioniță în teren până în minutul 81, a remizat cu Frosinone, 1-1. Torino, la care Vitalie Damașcan a fost iarăși rezervă neutilizată, a dispus de Genoa cu 2-1. Milan a urcat pe loc de Liga Campionilor după victoria cu Parma, 2-1.