Jurnalul Sportiv, 9 Martie
Sport 9 martie 2022, 20:47 | 1028

Cristiano Ronaldo a spus că va pleca de la Manchester United, la vară, dacă echipa nu va prinde loc de UEFA Champions League. Iar șansele ca acest deziderat să se întâmple sunt foarte mici.

Rușii au reușit să găsească trei beneficii ale valului de excluderi din ultimele aproape două săptămâni, de când a început războiul. Primul beneficiu găsit este ”posibilitatea sportivilor să se relaxeze și să nu se confrunte cu o presiune suplimentară”.

Reprezentanții Premier League au decis să suspende contractul de difuzare a partidelor în Rusia, după invadarea Ucrainei, anunță BBC. Măsura este aplicată imediat, așadar partidele de joi din Premier League nu se vor mai vedea pe teritoriul Rusiei, și nici cele viitoare.

Robert Lewandowski a reușit o primă repriză perfectă în meciul cu Salzburg, din optimile Ligii Campionilor, câștigat de Bayern cu 7-1. Atacantul polonez a avut nevoie de doar 11 minute pentru a înscrie de trei ori în poarta austriecilor, care sperau la calificare după 1-1 în tur.