Se bat pentru Liga Campionilor
Sport 11 martie 2019, 14:40 | 1145

Napoli nu îşi revine în campionat! A făcut doar 1-1 în deplasare cu Sassuolo şi este acum la 18 puncte de liderul Juventus.

Gazdele au deschis scorul în minutul 52, prin Berardi, însă nu au rezistat până la final. Lorenzo Insigne a egalat în minutul 86, după o greşeală mare a defensivei lui Sassuolo. În prelungiri, Milik nu a reuşit să îl păcălească pe Pegolo, iar meciul s-a terminat 1-1. Napoli a bifat a patra partidă fără victorie în ultimele cinci etape - formaţia lui Ancelotti rămâne însă pe locul secund în Serie A, cu şase puncte peste AC Milan. Inter se menține pe locul 4, la un punct în spatele rivalei din oraș, după succesul cu Spal, 2-0. În runda următoare este preconizat derby-ul orașului Milano.