În sfârșit, victorie pentru Real
Sport 11 martie 2019, 12:51 | 1118

Real a trecut în deplasare de Valladolid cu scorul de 4-1. Gazdele au ratat un penalty și au avut două goluri anulate de VAR.

Real Madrid s-a răzbunat pe Valladolid după dubla înfrângere cu Barcelona și eliminarea din UEFA Champions League, în fața lui Ajax. Gazdele au deschis scorul prin marocanul Anuar, însă Varane a profitat imediat de o eroare a portarului advers și la pauză scorul era egal, 1-1. Repriza secundă a adus un penalty scos de Odriozola și transformat de Benzema. Francezul a făcut dubla după doar 8 minute, iar gazdele au mai reușit doar să trimită mingea în bară, cu un sfert de oră înaintea finalului. Real a terminat în 10 după eliminarea lui Casemiro, însă a mai marcat o dată prin croatul Modric. Echipa lui Solari a rămas la 5 puncte de rivala Atletico, aflată pe locul secund în Primera Division.