PSG, aproape de o rușine
Sport 7 februarie 2019, 14:20 | 1162

PSG a avut o evoluție rușinoasă în Cupa Franței. Liderul din Ligue 1 a tremurat cu o echipă de liga a treia.

PSG s-a calificat în sferturile Cupei Franței după 3-0 cu Villefranche, însă nu a avut o misiune ușoară. Mai bine de 90 de minute, cele două echipe au fost egale, cel puțin pe tabelă. Liderul din Ligue 1 a deschis scorul abia în minutul 102, prin Draxler, din assist-ul lui Cavani. În minutul 113, Diaby a punctat pentru 2-0, iar Cavani a închis tabela în minutul 119, Mbappe semnând assist-urile la ultimele două goluri. Mbappe și Cavani, doi jucători-cheie în partida cu Villefranche au fost introduși pe teren în repriza secundă. Francezul a intrat în locul lui Di Maria, în minutul 62, iar Cavani i-a luat locul lui Choupo-Moting în minutul 79.