Știrile Curente

Meteo Horoscop
Croația și Elveția, aproape de calificare
Croația și Elveția sunt aproape de calificare la Campionatul Mondial de anul viitor după rezultatele meciurilor tur.

Croația s-a impus cu 4-1 pe teren propriu în fața Greciei. La doar 10 minute de la startul meciului, croaţii au primit penalty, după o gafă a portarului grecilor. Jucătorul lui Real Madrid, Modric, a transformat fără probleme. În minutul 19 era deja 2-0, după finalizarea atacantului de la AC Milan, Kalinic. Grecii au redus din diferenţă prin căpitanul Sokratis, dar 3 minute mai târziu, interistul Perisic a refăcut avantajul de două goluri al gazdelor. Şi repriza a doua a început prost pentru greci, care au primit gol de 4-1 al Croaţiei, de la Kramaric. Acesta a fost şi scorul final. Elveția s-a impus în Irlanda de Nord cu 1-0. Ricardo Rodriguez a adus victoria după ce a transformat un penalty dictat ironat de arbitrul român Ovidiu Hațegan. Returul acestor două meciuri va ave aloc duminică.

10 November 2017 19:12 0
Daca ai probleme cu vizionarea video pe site, te sfatuim sa descarci si sa instalezi ultima versiune Adobe Flash Player. Publicitatea "Jurnal Trust Media" este administrată de agenția de publicitate Reforma Advertising Tel. (022) 85 91 64