Știrile Curente

Meteo Horoscop
Și-au decis viitorul
4 grupe și-au delegat echipele în primăvara Ligii Campionilor, acolo unde nu a ajuns Atletico Madrid.

Manchester United și Basel sunt echipele calificate din grupa A. United a terminat prima după ce a trecut de ȚSKA cu 2-1. Basel s-a clasat pe locul secund, după victoria cu Benfica, 2-0. Rușii merg în Europa League. Bayern a trecut de PSG cu 3-1, dar francezii au terminat grupa B pe prima poziție. Nici Anderlecht nu s-a bucurat prea tare de succesul cu Celtic, 0-1. Scoțienii vor evolua în Europa League. Roma a câștigat grupa C, după victoria cu azerii de la Qarabag, 1-0. Chelsea a remizat cu Atletico, 1-1 și s-a clasat pe locul secund, în timp ce echipa lui Simeone va evolua în primăvara Ligii Europa. În fine, Barcelona a câștigat grupa D, după ce în ultimul meci a trecut de Sporting cu 2-0. Juventus a învins cu același scor pe Olympiakos și s-a clasat pe locul secund. Portughezii vor merge în Europa League.

06 December 2017 19:15 0
Daca ai probleme cu vizionarea video pe site, te sfatuim sa descarci si sa instalezi ultima versiune Adobe Flash Player. Publicitatea "Jurnal Trust Media" este administrată de agenția de publicitate Reforma Advertising Tel. (022) 85 91 64