Știrile Curente

Meteo Horoscop
Sheriff - Zaria, în finala cupei
Sheriff și Zaria sunt echipele calificate în finala Cupei Moldovei din acest an. Ambele finaliste s-au decis numai după prelungiri.  Zaria a stricat sărbătoarea celor de la Zimbru, care în ziua meciului a împlinit 70 de ani de la fondare. Echipa din nordul țării s-a impus cu scorul de 1-0. Suvorov a marcat golul calificării în minutul 115. Sheriff a trecut de Petrocub numai după executarea loviturilor de la 11 metri. În timpul regulamentar a fost 1-1. Calugher a înscris pentru gazde, iar Savic pentru tiraspoleni. Sheriff a fost mai norocoasă la penalty-uri și a acces în finală după ce s-a impus cu scorul general de 6-5. Sheriff va fi gazdă în ultimul act al Cupei. Meciul se va juca pe data de 25 mai pe stadionul Zimbru, cu începere de la ora 20.00. Prețul biletelor variază între 40 și 120 de lei.
17 May 2017 19:33 0
Daca ai probleme cu vizionarea video pe site, te sfatuim sa descarci si sa instalezi ultima versiune Adobe Flash Player. Publicitatea "Jurnal Trust Media" este administrată de agenția de publicitate Reforma Advertising Tel. (022) 85 91 64