Știrile Curente

Meteo Horoscop
Real, aproape campioană
Real Madrid a câștigat restanța cu Celta Vigo, din deplasare, scor 1-4, și mai are nevoie de un singur punct pentru a câștiga primul titlu de campioană din ultimii 5 ani.  Cristiano Ronaldo a avut nevoie de doar 10 minute pentru a deschide scorul. Tot portughezul a mărit diferenţa, imediat după pauză şi a ajuns la 24 de goluri în acest sezon de La Liga. Celta Vigo a rămas în inferioritate numerică în minutul 62, după ce Iago Aspas a văzut al doilea galben pentru proteste. Celta a redus totuşi din diferenţă, prin Guidetti, dar a fost un simplu foc de paie. Imediat, Benzema a dat golul de 3-1, pentru ca, pe final, Toni Kroos să-și treacă şi el numele pe lista marcatorilor. Pentru a ieşi campioană, Realul mai are nevoie de un singur punct în ultima etapă, când joacă în deplasare cu Malaga.
18 May 2017 19:34 0
Daca ai probleme cu vizionarea video pe site, te sfatuim sa descarci si sa instalezi ultima versiune Adobe Flash Player. Publicitatea "Jurnal Trust Media" este administrată de agenția de publicitate Reforma Advertising Tel. (022) 85 91 64