Știrile Curente

Meteo Horoscop
Victorie clară pentru Barca
Barcelona nu a avut emoţii în returul de pe Camp Nou cu Celta Vigo și s-a impus clar, 5-0, în optimile Cupei Spaniei.

Primele două goluri ale catalanilor au venit pe traseul Jordi Alba - Messi. Argentinianul a înscris cu două execuţii imparabile, iar gazdele aveau 2-0 după un sfert de oră de joc. Prezent în tribune, brazilianul Coutinho nu a putut decât să aplaude acţiunile rapide ale noilor săi colegi. Messi i-a întors serviciul lui Alba, iar fundaşul lateral al trupei blaugrana şi-a trecut numele pe tabela de marcaj.
Luis Suarez a dus scorul la 4-0 după o gafă a apărătorilor adverşi. După pauză, fostul atacant al lui Liverpool a fost aproape de golul serii, însă lobul său de la 45 de metri nu a găsit cadrul porţii. Rakitic a închis tabela la 5-0 după o lovitură de colţ, iar Barcelona a bifat o calificare cu stil în sferturile de finală ale Cupei Spaniei.

12 January 2018 19:11 0
Daca ai probleme cu vizionarea video pe site, te sfatuim sa descarci si sa instalezi ultima versiune Adobe Flash Player. Publicitatea "Jurnal Trust Media" este administrată de agenția de publicitate Reforma Advertising Tel. (022) 85 91 64