Știrile Curente

Meteo Horoscop
Seară bună pentru englezi
Seară excelentă pentru echipele engleze în Liga Campionilor! Tottenham a revenit de la 0-2 la Torino, iar City a defilat în Elveţia.  Tottenham a făcut un pas important în tentativa de a se califica în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după 2-2 cu Juventus, la Torino. Higuain a semnat dubla în numai 9 minute, iar Kane a redus din diferență. Apoi Higuain a ratat şansa hat-trick-ului, şutând în transversală al doilea penalty primit de bianconeri. În loc de 3-1 înainte de pauză, s-a făcut 2-2 în minutul 71, când Christian Eriksen a executat o lovitură liberă. Celălalt meci al serii nu a avut istoric. Manchester City conducea cu 3-0 după 23 de minute la Basel, prin golurile marcate de Ilkay Gundogan, Bernardo Silva şi Sergio Aguero, pentru ca în repriza a doua Gundogan să mai înscrie o dată şi să consfinţească un succes fără emoţii pentru echipa lui Pep Guardiola, 0-4. Optimile de finală ale Ligii Campionilor continuă în această seară, când se va juca marele şoc al acestei faze, Real Madrid - Paris St. Germain, precum şi meciul FC Porto - Liverpool.
14 February 2018 19:27 0
Daca ai probleme cu vizionarea video pe site, te sfatuim sa descarci si sa instalezi ultima versiune Adobe Flash Player. Publicitatea "Jurnal Trust Media" este administrată de agenția de publicitate Reforma Advertising Tel. +373 68 302 119, +373 22 991 717