Spectacol total în Spania
Sport 3 aprilie 2019, 14:50 | 1105

Villarreal și Barcelona au oferit unul dintre cele mai frumoase meciuri din această ediție de La Liga, încheiat la egalitate, 4-4.

Catalanii au condus cu 2-0, după primele 16 minute, după reușitele lui Coutinho și Malcom. A urmat însă o revenire incredibilă a ”Submarinului Galben”, care a marcat nu mai puțin de patru goluri prin care a condus cu 4-2, în minutul 80. Rezerva Messi, intrat pe teren în minutul 62, a înscris al șaselea gol din lovitură liberă din acest sezon, în minutul 90, după care Suarez a închis tabela în al 4-a minut de prelungiri. Repetiţie reuşită pentru Atletico Madrid înaintea derby-ului cu Barcelona de sâmbătă. Trupa lui Diego Simeone a învins-o pe Girona cu 2-0, după ce s-a descătuşat pe finalul meciului. 8 puncte le despart pe Barcelona și Atletico înaintea meciului direct.