Jurnalul Sportiv, 13 Septembrie
Sport 13 septembrie 2021, 20:45 | 527

Prezentat de Daniela Ciocanu

Zlatan Ibrahimovic a revenit cu gol după o pauză de 4 luni - atacantul de 39 de ani a parafat victoria cu 2-0 a lui AC Milan în meciul cu Lazio.

La revenirea pe Santiago Bernabeu după un an și jumătate, Real Madrid a obținut o victorie convingătoare cu Celta Vigo, scor 5-2, și a revenit pe primul loc în La Liga.

AS Roma a învins-o pe Sassuolo cu 2-1, în etapa a 3-a din Serie A. Acesta a fost meciul cu numărul 1.000 din cariera de antrenor al lui Jose Mourinho. Tehnicianul portughez s-a bucurat nespus după golul înscris de El Shaarawy, în minutul 90+1, și a făcut un adevărat sprint pe teren, pentru a-și felicita elevii.

Istoria tenisului masculin rămâne deocamdată neschimbată! Novak Djocovic a pierdut finala de la US Open. Sârbul a fost învins în trei seturi de Daniil Medvedev.