Noapte albă pentru locatarii unui bloc din sectorul Botanica al capitalei
Social 23 iunie 2026, 17:09 | 161

Noapte albă pentru locatarii unui bloc din sectorul Botanica al capitalei. Într-un spațiu de la intrarea în bloc au fost depistate două obiecte radioactive. Cele două containere urmează să fie preluate de o echipă specializată. Zona a fost securizată de poliție, iar accesul oamenilor în apropiere a fost restricționat.

VIORICA COSTAȘCU, reporter Jurnal TV: "Anume în acest subsol au fost găsite obiectele suspecte care a pus pe jar locatarii blocului, dar și autoritățile. Echipe specializate au intervenit imediat și au verificat zona. După măsurători, experții au stabilit că nivelul de radiație este foarte redus și nu pune în pericol sănătatea oamenilor care locuiesc în acest bloc."

Opinia ta contează. Comentează!