Fii sănătos, ediția din 22.06.2026
22 iunie 2026, 20:02
La Fii Sănătos aflați despre trei infecții care, odinioară, provocau epidemii...
Ministerul Sănătății a lansat o campanie națională de informare menită să atragă atenția asupra consumului responsabil de antimicrobieni.
Specialiștii avertizează că utilizarea excesivă sau incorectă a antibioticelor poate duce la apariția rezistenței antimocrobiene, una dintre cele mai mari amenințări la adresa sănătății publice.