Pompierii au intervenit la stingerea unui incendiu care a izbucnit la mansarda unui imobil cu nouă etaje în sectorul Botanica
Social 22 iunie 2026, 17:09 | 233

Pompierii au intervenit la stingerea unui incendiu care a izbucnit la mansarda unui imobil cu nouă etaje în sectorul Botanica al Capitalei.

Apelul la Serviciul 112 despre incendiul produs pe adresa Melestiu 16/2 a fost recepționat la ora 11:52. La fața locului au intervenit de 37 de pompieri cu 10 autospeciale. Intervenția salvatorilor se concentrează acum la localizarea incendiului. Pentru evitarea intoxicației cu produsele de ardere, au fost evacuați locatarii, inclusiv copii. Până acum, nu au fost raportate victime. Specialiștii urmează să stabilească circumstanțele și cauza producerii incendiului.

Opinia ta contează. Comentează!