Jurnalul orei 15, 22 Iunie
Prezentat de Vasile Luchianu
Pompierii au intervenit la stingerea unui incendiu care a izbucnit la mansarda unui imobil cu nouă etaje în sectorul Botanica al Capitalei.
Cei trei angajați ai Inspectoratului de Poliție Botanica, care vineri au fost reținuți, din nou, într-un dosar de corupție, au fost plasați în arest preventiv pentru 30 de zile.
Un tânăr de 18 ani, care conducea motocicleta în stare de ebrietate și fără permis de conducere, a intrat în plin într-o mașină a poliției, aflată în misiune. Iar asta nu e tot. La scurt timp după producerea accidentului, mai multe persoane au vandalizat vehiculul oamenilor legii.








