Șoferul care i-a lovit mortal pe cei doi polițiști la Sângerei, după ce ar fi adormit la volan, a primit 30 de zile de arest la domiciliu
Șoferul care i-a lovit mortal pe cei doi polițiști la Sângerei, după ce ar fi adormit la volan, a fost plasat în arest la domiciliu pentru 30 de zile. Bărbatul își recunoaște vina pe deplin.
Judecătorii au respins cererea procurorilor privind arestul preventiv și au dispus plasarea șoferului în arest la domiciliu. Bărbatul de 51 de ani riscă o pedeapsă până la 10 ani de închisoare, cu privarea de dreptul de a conduce mijloace de transport.








