O rețea de trafic de droguri, administrată de un bărbat și fiul său, a fost destructurată de oamenii legii
Social 26 iunie 2026, 15:42 | 108

O rețea de trafic de droguri, administrată de un bărbat și fiul său, a fost destructurată de oamenii legii. Cei doi sunt suspectați că desfășurau vânzarea stupefiantelor prin intermediul aplicației Telegram.

Potrivit Poliției, după ce a activat inițial drept curier, fiul a preluat rolul de depozitar al drogurilor. Tânărul de 27 de ani transporta cantități angro din ascunzișuri către Chișinău, unde stupefiantele erau porționate și pregătite pentru vânzare. Acesta era însoțit de tatăl său de 55 de ani, care supraveghea zona și îl avertiza în cazul apariției unui pericol. Cei doi au fost reținuți cu 300 de grame de hașiș și 100 de grame de marijuana. Suspecții riscă de la șapte la 15 ani de închisoare.

Opinia ta contează. Comentează!