De la fotbal, la bătaie generală
Sport 26 noiembrie 2018, 16:10 | 1378

Bătaie generală la meciul echipei lui Iniesta și Podolski în Japonia. Neamțul a împărțit o mulțime de pumni.

Bătaie ca în filme la meciul din etapa a 33-a, disputat de Iniesta și Podolski în Japonia. Echipa lor, Vissel Kobe, a fost egalată de Shimizu în minutul 14 al prelungirilor, printr-un gol marcat chiar de portar, moment în care s-a declanșat haosul pe teren. Neamţul Podolski a împărţit pumni în toate părţile, iar un coleg de-ai săi a fost eliminat, după ce Kobe mai pierduse un jucător și în minutul 83, tot în urma unei eliminări. Iniesta a încercat să aplaneze conflictul, însă nu a reușit mare lucru. Mijlocașul spaniol a pasat la primul gol al lui Kobe, iar meciul s-a terminat cu scorul de 3-3, după nu mai puțin de 20 de minute de prelungiri.