O turistă din România a fost surprinsă în timp ce hrănește din mână un urs pe Transfăgărășan
O turistă din România a fost surprinsă în timp ce hrănește din mână un urs pe Transfăgărășan. Imaginile au devenit virale pe internet, iar autoritățile s-au autosesizat.
Autoritățile române le recomandă turiștilor să nu se apropie și să nu hrănească animalele sălbatice. Specialiștii avertizează că astfel de acțiuni le poate modifica animalelor comportamentul și să-i determine să-i asocieze pe oamenii cu surse de hrană ceea ce crește riscul unor incidente.








