Un bărbat de 64 de ani și-a incendiat soția de 53 de ani și a încercat să-și pună capăt zilelor
Gest sălbatic în sectorul Buiucani al capitalei. Un bărbat de 64 de ani și-a incendiat soția de 53 de ani și a încercat să-și pună capăt zilelor. El a reacționat în acest fel după o ceartă.
Femeia a fost transportată la spital. Ea a suferit multiple arsuri pe suprafața corpului. Bărbatul a fost reținut pentru 72 de ore și este cercetat pentru tentativă de omor. Poliția precizează că el a fost eliberat din detenție acum 20 de zile.








